Powłoki gruntujące to materiały żywiczne stosowane do zapewnienia przyczepności dla całego systemu płynnych membran. Dobór odpowiedniego produktu ma strategiczne znaczenie dla skuteczności całej hydroizolacji. Jako, że nie zawsze możliwe jest idealne przygotowanie podłoża (a ma to kluczowe znaczenie) grunty dzięki swojej bardzo dobrej przyczepności dają pewność, że płynna membrana nie odspoi się od podłoża.
Materiały podkładowe powinny być zasadniczo używane w każdego rodzaju aplikacji i na każdego rodzaju podłożu.
Rodzaje gruntów DuroDACH
W gamie produktowej DuroDACH znajdziemy trzy grunty.
DuroGRUNT 2K
DuroGRUNT 2K jest dwuskładnikową, epoksydową powłoką gruntującą na bazie wody. Dzięki obecności wody grunt ten daje możliwość nakładania na lekko wilgotnych podłożach (do 8%). Żywica ta może być ona stosowana zarówno na podłożach chłonnych, jak beton czy inne materiały mineralne, ale także na podłożach niechłonnych, w tym na papie, płytkach, istniejących płynnych membranach (np. przy ich renowacji). Innym wskazaniem do użycia tego podkładu jest przekroczenie czasów międzyoperacyjnych w trakcie aplikacji systemów DuroDACH.
DuroGRUNT 2K może być użyty także jako samodzielne zabezpieczenie betonu przed pyleniem oraz jako ułatwienie utrzymania go w czystości, z tymże dotyczy to aplikacji wewnętrznych (nie narażonych na promieniowanie UV)
DuroGRUNT
Innym gruntem w naszej ofercie jest DuroGRUNT, jednoskładnikowa żywica poliuretanowa do użycia przede wszystkim na podłożach chłonnych, ale także na papie. Jest ona dostępna w opakowaniach z korkiem, dlatego można ją użyć kolejny raz w przeciągu kilku dni, a nawet tygodni, bez ryzyka, że materiał stwardnieje w puszce.
DuroGRUNT T
Nietypową powłoką gruntującą jest natomiast DuroGRUNT T, ponieważ nie maluje się jej typowo wałkiem czy pędzlem, ale wciera szmatką. Materiał ten przeznaczony jest do gruntowania podłoży gładkich, jak np. płytki.