ul. Francuska 53
40-028 Katowice

Uszczelnienie dachu z blachy

Dachy z blachy, pomimo że zazwyczaj projektowane z dużym spadkiem, po latach użytkowania są narażone na przecieki, często trudne do zlokalizowania. Podobnie sprawa ma się z pokryciami dachowymi typu „sandwich”. Problemy z nieszczelnościami spowodowane są zazwyczaj „pracą” całej konstrukcji dachu oraz kruszeniem się uszczelek pod wpływem warunków atmosferycznych. Przecieki często występują również w miejscach poluzowanych śrub. Wymiana uszczelek na nowe jest czasochłonna i ryzykowna, ze względu na konieczność częściowego demontażu blach. Dodatkowym problemem może być korozja pokrycia dachowego. Rozwiązaniem, które nie wymaga ingerencji w poszycie dachu są żywice poliuretanowe w systemie DuroDach.

uszczelnianie dachu

Zaletami tego rozwiązania jest:

  • uzyskanie bezszwowej membrany na dachu zapewniającej skuteczne uszczelnienie dachu,
  • zabezpieczenie antykorozyjne dachu,
  • wysoka elastyczność – hydroizolacja dachu pracuje razem z całą jego konstrukcją, co zapobiega występowaniu pęknięć,
  • efektu „zimnego dachu” przy wyborze jasnych kolorów, dzięki czemu dach znacznie mniej będzie nagrzewał się w okresie dużego nasłonecznienia,
  • trwałość systemu – ponad 15 lat.

Zabezpieczenie dachu z blachy w technologii Durodach nie jest skomplikowana, ale wymaga dokładności, zwłaszcza podczas przygotowania powierzchni i obróbki elementów na dachu.

uszczelnianie

Przygotowanie powierzchni:

Cała powierzchnia powinna zostać dokładnie oczyszczona np. hydrodynamicznie (ciśnienie min. 200 bar), a następnie odtłuszczona. Umożliwi to odpowiednią przyczepność dla powłok DuroDach. Ewentualne miejsca korozji powinny zostać przeszlifowane, a następnie należy wykonać zabezpieczenie antykorozyjnie (np. powłoką Rust Grip).

Aplikacja systemu DuroDach:

W pierwszej kolejności należy zaaplikować na całej powierzchni powłokę DuroGrunt 2K – Uniwersalna Powłoka Podkładowa, która zapewnia przyczepność dla powłoki poliuretanowej DuroDach S. Przed aplikacją właściwej warstwy uszczelniającej najistotniejszym zadaniem jest dokładne pokrycie wszystkich łączeń blach za pomocą Poliestrowej Włókniny Wzmacniającej DuroNet w połączeniu z powłoką DuroDach S lub Taśmy Butylowej DuroTape. Wszystkie śruby zalecamy uszczelnić za pomocą masy uszczelniającej DuroDach D. Po takim przygotowaniu dachu można przystąpić do aplikacji powłoki DuroDach S w dwóch warstwach. Jeżeli zależy nam na trwałości koloru, można opcjonalnie pokryć go powłoką poliuretanową DuroDach TOP-S. Tak wykonane zabezpieczenie dachu pozwala na jego jednoczesne uszczelnienie, zabezpieczenie antykorozyjne oraz odświeżenie wyglądu.

Więcej informacji dotyczących aplikacji poszczególnych materiałów znajdziecie państwo w instrukcjach aplikacji.

dach uszczelnianie