Uszczelnienie dachu w Częstochowie

Uszczelnienie dachu w Częstochowie
Po zakończeniu prac

Dach w opisywanej aplikacji pokryty był papą termozgrzewalną, która posiadała dobrą przyczepność do podłoża.

Na dachu znajdowało się dużo elementów (kominki, wentylatory, instalacja klimatyzacyjna itp.), które mogły być powodem licznych nieszczelności. W takiej sytuacji zasadnym było zastosowanie płynnych membran poliuretanowych DuroDACH.

Uszczelnienie dachu w Częstochowie

Przed rozpoczęciem prac
Pierwszą czynnością było dokładne oczyszczenie podłoża z zanieczyszczeń i innych luźnych elementów. Następnie obwody elementów na dachu oraz łączenia papy z murkami oporowymi zostały wzmocnione poprzez przyklejenie taśmy butylowej DuroTAPE.
Do uszczelnienia i renowacji dachu zastosowana została membrana poliuretanowa DuroDACH S, aplikowana w 3-ech warstwach o łącznej grubości ok. 2kg / m2. Powłoka została nałożona na całą powierzchnię dachu łączenie z korytami dachowymi.
Po wykonaniu hydroizolacji dachu ustały wszelkie przecieki, dzięki czemu laboratorium mogło funkcjonować bez zakłóceńUszczelnienie dachu w Częstochowie

Pierwsza warstwa

Obecnie, po 6-ciu latach od realizacji projektu, dach jest nadal szczelny i skutecznie chroni połać dachową przed niszczącym wpływem warunków atmosferycznych.

Informacje:
Lokalizacja – Częstochowa
Powierzchnia dachu – ok. 950m2
Data aplikacji – sierpień 2012
Zastosowane materiały – taśma butylowa DuroTAPE, żywica poliuretanowa DuroDACH S Zużycie materiału – ok. 2kg / m2