Taśma butylowa — zastosowanie

durotape

Rozlegle zastosowanie butylu w dzisiejszej technologii jest przykładem na to, jak człowiek czerpie z natury i jak ja podpatruje, by ułatwić swą pracę. Butyl jest polimerem, który należy do grupy kauczuków syntetycznych. Funkcjonuje także jako kauczuk butylowy. Jak powstaje i gdzie znajduje zastosowanie taśma butylowa, którą znajdziecie także w ofercie naszej firmy pod postacią DuroTAPE.

Skąd bierze się butyl?

Butyl, z którego tworzy się popularne taśmy, powstaje na skutek polimeryzacji izobutylenu lub kopolimeryzacji izobutylenu z dodatkiem izoprenu bądź butadienu. Do wulkanizacji z reguły używa się siarki bądź związków nitrozowych. Sam butyl w takiej pierwotnie przetworzonej formie jest używany m.in. do produkcji opon, dętek, izolacji i tym podobnym.

Taśma butylowa – właściwości i zastosowanie

Do najważniejszych właściwości kauczuku butylowego należy duża odporność na utlenienia, kwasy i zasady. Ponadto ma dobre właściwości mechaniczne i izolacyjne, co czyni je świetnym materiałem hydroizolującym i uszczelniającym. Butyl także długo pozostaje elastyczny, plastyczny, tłumi hałas, a dodatkowo jest nietoksyczny, paroszczelny i wodoodporny. Taśmy butylowe DuroTAPE sprawdzą się także do wypełniania otworów, tłumienia wstrząsów oraz mocowania elementów. Dzięki dużej lepkości bywa stosowany do uszczelnień budowlanych, czy samochodowych takich jak folie, spoiny czy szwy. Nadaje się także do uszczelnień drzwi i okien.

Szukasz profesjonalnej taśmy butylowej? – wybierz DuroTape!

Taśma butylowa DuroTAPE posiada znakomitą przyczepność do prawie wszystkich podłoży, w tym stali, betonu, drewna.
Zatem podsumowując, znajdzie się dla niej miejsce wszędzie tam, gdzie konieczne jest solidne uszczelnienie i przymocowanie, oraz szczelność na dyfuzję pary wodnej.