Hydroizolacja łazienki

Hydroizolacja łazienki

 

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, które jest bardzo narażone na działanie wilgoci. Aby zabezpieczyć się przed pojawianiem się grzybów i pleśni zarówno w łazience, jak i pomieszczeniach obok, a także ochronić się przed ewentualnym zalaniem sąsiada, wskazana jest hydroizolacja łazienki, poprzez zastosowanie odpowiednich systemów zabezpieczających. Są mało pracochłonne i nie wymagają stosowania specjalistycznych narzędzi – można je wykonać we własnym zakresie.

Membrana hydroizolacyjna – folia w płynie DuroDACH R

Na oczyszczoną posadzkę betonową, czyli taką odtłuszczoną, pozbawioną wszelkich zanieczyszczeń, resztek i ubytków nałożyć należy produkt o nazwie DuroDACH R. Jest to bardzo uniwersalna, jednokomponentowa, wodorozcieńczalna żywica poliuretanowo-akrylowa, nadająca się do szeroko pojętej izolacji wodochronnej — m.in. jako uszczelnienie dachów, balkonów czy właśnie jako izolacja pod płytki. Jako warstwę podkładową należy ją rozcieńczyć z wodą, w celu uzyskania lepszej penetracji podłoża, co zapewnia odpowiednią przyczepność. Łączenia podłogi ze ścianami należy dodatkowo wzmocnić włókniną DuroNET, którą wtapiamy w świeżo nałożoną warstwę DuroDACH R. Po wyschnięciu warstwy podkładowej zalecana jest aplikacja jednej lub dwóch kolejnych warstw, co pozwoli zapewnić pełną szczelność membrany. Po nałożeniu ostatniej warstwy naszej folii w płynie należy od razu przesypać ją piaskiem kwarcowym w celu uzyskania odpowiedniej przyczepności dla płytek ceramicznych. Po wyschnięciu powłoki usuwamy nadmiar piasku i można przystąpić do klejenia płytek – najlepiej na elastycznym kleju.

Zalety płynnej membrany DuroDACH R

Membrana DuroDACH R jest bardzo łatwa w aplikacji (produkt jednoskładnikowy), może być rozprowadzana wałkiem lub pędzlem po ówcześnie przygotowanej posadzce. Spośród innych zalet można również wymienić:

  • wysoką elastyczność;
  • odporność na stojącą wodę;
  • ekologiczność — produkt na bazie wody;
  • bezszwowość;
  • możliwość aplikacji we własnym zakresie – materiał także dla nieprofesjonalistów.