Fundamenty stanowią podstawę domu, ich hydroizolacja jest więc jedną z elementarnych kwestii, zwłaszcza, że ze względu na ich usytuowanie, wykonanie nowej izolacji wodochronnej w przyszłości byłoby bardzo kosztowne i czasochłonne. Inwestycja w wysokiej jakości system uszczelniający do fundamentów gwarantuje bezpieczeństwo i uniknięcie w przyszłości problemów takich jak przedostawanie się wody do piwnicy przy wysokim poziomie wód gruntowych.
Jak większość tego typu działań opiera się ona na warstwach. Dzięki nim ściany fundamentów chronione są jednocześnie przez kilka warstw. Izolacje dzielą się na lekką, średnią i ciężką. Lekka izolacja chroni przed wodą opadową i naturalną wilgocią gruntu. Stosowana jest tam, gdzie poziom wody gruntowej znajduje się wyraźnie poniżej fundamentu, a także tam gdzie zabudowa stoi na gruntach przepuszczalnych, czyli żwirkach i piaskach. Średnia izolacja zabezpiecza przed wodą opadową przesączającą się w kierunku ścian fundamentowych w warunkach nieprzepuszczalnego gruntu. Ciężka izolacja z kolei zabezpiecza przed wodą naporową, która wywiera ciśnienie hydrostatyczne.
Uszczelnianie fundamentów za pomocą DuroFLEX
Bezpośrednio na podłożu, czyli surowej ścianie znaleźć powinna się membrana hydroizolacyjna. Materiał DuroFLEX, który znaleźć możecie w naszej ofercie, jest przeznaczony właśnie do uszczelnienia fundamentów. Jest to szybko utwardzalna, dwuskładnikowa płynna membrana na bazie rozpuszczalnika. Bazą dla niej jest elastomerowa, hydrofobowa żywica poliuretanowa, która ponadto wzbogacona została czystym bitumem. Utwardza się na zasadzie reakcji chemicznej po zmieszaniu dwóch składników. Tworzy ekstremalnie elastyczną powłokę mocno przylegającą do zróżnicowanego podłoża, która posiada wysokie właściwości mechaniczne i chemiczne.
Stosowana może być nie tylko jako izolacja wodochronna fundamentów, ale także izolacja przeciwwilgociowa ścian oporowych, tarasów, balkonów i podłoży bitumicznych.
Termoizolacja i membrana drenażowa
Na powłokę hydroizolacyjną DuroFLEX przykleić można izolację termiczną. Nie ma w zasadzie żadnych przeciwwskazań dotyczących tego, z jakiego materiału powinna być taka izolacja.
Istnieje tutaj dowolność, a wciąż powstające nowe rozwiązania termoizolacyjne pozwalają na szukanie najlepszych metod ocieplania fundamentów. Ostatnią warstwą jest membrana drenażowa. Jest to profilowana folia, która stworzona została po to, by zwiększyć przepływ wody. Świetnie sprawdza się zarówno w układach pionowych, jak i poziomych.
Fundamenty przygotowane w ten sposób zapewnią ich wieloletnią trwałość i będzie można śmiało stwierdzić, że zawsze ma się pewny grunt pod nogami.
Hydroizolacja fundamentów – produktów szukaj na naszej stronie.