Dach papowy wymagający renowacji
Prezentowany dach pokryty był papą termozgrzewalną, której stan wymagał przeprowadzenia gruntownej renowacji. Jako, że na dachu znajdowało się wiele elementów, jak kominy murowane, czy kominki wentylacyjne, użytkownik zdecydował, że zamiast kładzenia kolejnej warstwy papy termozgrzewalnej, zastosuje płynną membranę DuroDACH R, wodorozcieńczalną żywicę poliuretanowo-akrylową.
System ten jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem w naszej ofercie, co nie znaczy, że rozwiązaniem nieodpowiednim. Jakość systemu DuroDACH R potwierdza uzyskana Krajowa Ocena Techniczna (KOT). Zapewnia on permanentną elastyczność niezależnie od pory roku, jest odporna na działanie czynników atmosferycznych (w tym promieniowania UV), a także na stojącą wodę, co jest szczególnie ważne na dachach z małym spadkiem, a o takim można mówić w tym przypadku.
Czym uszczelnić papę? Systemem DuroDACH
Dzięki jasnym kolorom rozwiązanie to odciąża termicznie strop dachu, co pozytywnie odczują mieszkańcy najwyższych kondygnacji, oraz ogranicza powstawanie tzw. „miejskich wysp ciepła”, czyli wzrostu temperatury otoczenia w miastach ze względu na dużą ilość ciemnych powierzchni (tutaj są to dachy kryte ciemną papą)
Sama żywica DuroDACH R również jest rozwiązaniem przyjaznym środowisku, ponieważ nie zawiera lotnych związków organicznych, dlatego też podczas aplikacji nie roznosi się nieprzyjemny zapach.
Hydroizolacja dachu płaskiego materiałem DuroDACH R
Na renowacje dachów w systemie DuroDACH decyduje się coraz więcej spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Jest to podyktowane przede wszystkim bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny, jak również ekologicznością bazującego na wodzie systemu.
Koszt całkowity wykonania takiego uszczelnienia dachu zazwyczaj nie przekracza 80zł netto / m2, co przy udzielanej 10-letniej gwarancji wykonawczej, czyni tą propozycję godną uwagi w stosunku do tradycyjnych rozwiązań typu papa termozgrzewalna.
Informacje:
Lokalizacja – Gliwice
Powierzchnia dachu – ok. 340m2
Data aplikacji – lipiec 2018
Zastosowane materiały hydroizolacyjne – powłoka gruntująca DuroGRUNT 2K, płynna membrana DuroDACH R, włóknina wzmacniająca DuroNET.
Zużycie materiału – ok. 3,0kg / m2